Mor/Baby Organic cut

 
Som noget nyt i Zenz kan vi nu tilbyde mor/baby Organic cut.
Der vil ca. en gang om måneden være en formiddag, i skiftevis Zenz Frederiksberg og Zenz Ordrup, hvor man som nybagt mor kan får tid og mulighed for at forskønne sig igen uden problemet med pasning af en måske ammende baby og udsættelse af farlig kemi.
Der vil være mulighed for at have barnevogn med samt mulighed for at sidde sammen med andre mødre og dele erfaringer og amme. 
Der vil være en ekstra hånd til alle former for hjælp i vores søde elever.

Rådgivning om make up og hudpleje til både dig som ammende og din baby.
Vi vil kunne rådgive dig inden for mode men også inden for sundhed og kosmetik.
Fordelen for dig og din baby hos Zenz er selvfølgelig at der ingen kemiske dampe er i salon, at vi ikke arbejder med skadelig kemi og vi kan anbefale dig produkter der så vidt muligt er uden skadelig kemi i, så du ikke selv skal på jagt i den store jungle af produkter der lover mere end de i virkeligheden er.

Desuden vil det ikke genere nogle hvis din baby græder eller du pludselig skal skifte ble eller amme.
Der vil være mulighed for hele mødregrupper kan komme samlet efter aftale.
Vi giver endvidere 10 % mødregruppe rabat de dage.
Der vil på vores hjemmeside under behandlinger og events stå hvis der er speciale foredrag sammen med behandlingerne eller formiddage eller aftner med relevante foredrag udefra.
www.zenz.dk, husk mor/baby kan ikke bestilles på vores online book, men på telefon : 3887 3840. 
 
Et gavekort til en mor/baby behandling er også en perfekt Baby Shower gave.
 
Fastlagte babydage er:
22. juli mellem 9.00-14.00 i Ordrup
10. august mellem 9.00-14.00 i Ordrup
8. september mellem 9.00-14.00 i Ordrup
21. september mellem 9.00-14.00 i Ordrup
 
Husk der er pudsleplads, bleer samt creme i afdelingerne på babydagene.
Gode parkerings forhold og gratis parkering.